Czysta woda w kranie – jak ją osiągnąć

Woda, którą czerpiemy z wodociągu miejskiego zazwyczaj pozostawia wiele do życzenia. Wiadomo, że remonty instalacji wodnych nie są przeprowadzane z należytą częstotliwością, a więc do naszych domów płynie ciecz zawierająca drobinki rdzy oraz innych zanieczyszczeń powstających w rurach. Każdy remont powoduje zwiększone odrywanie się cząstek piasku czy szlamu i przedostawanie się ich do domowych instalacji wodnych. Powszechnie wiadomo, że woda z kranu nadaje się do picia dopiero po jej zagotowaniu.

Filtracja wody w domu

Wiele osób w trosce o swoje zdrowie montuje w domach filtry do wody, które mają poprawiać jej właściwości. Najczęściej filtracja wody polega na zatrzymaniu w filtrze rozmaitych drobinek rdzy, piasku czy szlamu, a więc oczyszczenie jej z ciał stałych określonej wielkości. W domach jednorodzinnych można sobie jednak pozwolić na zamontowanie stacji uzdatniania wody, która oczyści ją także z chloru, zmiękczy i zdezynfekuje promieniami UV. Dzięki systemowi odwróconej osmozy, otrzymamy czystą i zdrową wodę, którą będziemy mogli pić bezpośrednio z kranu.

Konserwacja filtrów

Aby filtracja wody była skuteczna, potrzebna jest regularna konserwacja wszystkich urządzeń, a także w razie potrzeby wymiana filtrów. Zanim zdecydujemy się na montaż instalacji filtrującej, warto zbadać jakość wody, którą dostarcza nam wodociąg. Dzięki temu będziemy wiedzieli, o jakie parametry trzeba szczególnie zadbać i jakich rodzajów filtrów użyć. Stacje uzdatniania wody nie są tanimi rozwiązaniami, ale jakość otrzymanej wody rekompensuje poniesione koszty, pozytywnie też wpływa na nasze zdrowie i energię życiową.