Dostawca materiałów spawalniczych – firma Tysweld

Do niedawna urządzenia spawalnicze nabywali jedynie profesjonalni użytkownicy. Postęp technologiczny i rozwój oferty rynkowej sprawiły, że na rynku pojawiła się ogromna ilość spawarek, przeznaczonych do użytku amatorskiego. Dzięki ich zastosowaniu, każdy może dokonać drobnych napraw w swoim obejściu, w domu lub na działce. Poza samym urządzeniem należy nabyć również materiały spawalnicze, które topiąc się połączą poszczególne, metalowe elementy. Wybór elektrod otulonych, czy drutów spawalniczych, też nie jest sprawą prostą.

Wybierając automat spawalniczy w supermarkecie należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego kompletność oraz na podawany w procentach cykl pracy. Za standard półprofesjonalny uważa się cykl rzędu 30 – 35 procent, który oznacza, że w ciągu 10 minut urządzenie może pracować jedynie 3-3,5 minuty, a pozostały czas jest przeznaczony na jego stygnięcie. Warto na to zwrócić uwagę, bowiem wiele amatorskich spawarek ma cykl pracy rzędu 7-10 procent.

Wielu początkujących amatorów spawania nie potrafi poradzić sobie z doborem materiałów. Rady sprzedawców bywają bardzo mylące. Najlepiej w tym celu zwrócić się do firm, które dostarczają materiały uznanych producentów. Jednym z markowych dostawców solidnych materiałów jest firma Tysweld, która oferuje spoiwa do różnorodnych rodzajów stali, spoiwa do spawania gazowego, uchwyty spawalnicze i części zamienne do urządzeń MIG/MAG. Wybierając sklep, który rozprowadza wyroby marki Tysweld, na pewno otrzymamy fachową pomoc w zakresie doboru materiałów spawalniczych