Funkcje i typy oświetlenia

Dom jest miejscem, w którym powinniśmy zawsze czuć się komfortowo i bezpiecznie. Przez całe życie kolekcjonujemy różne meble, dodatki i pamiątki, które nadają mu indywidualny charakter, oparty na wspomnieniach z różnych, ważnych dla nas wydarzeń. W każdym domu znajdziemy stare fotografie, figurki, świeczniki i ozdobną ceramikę przywiezioną z zagranicznych wojaży. Te niewielkie akcenty sprawiają, że traktujemy swoje cztery ściany jako własne miejsce na ziemi. Budujemy tu swój własny, wymarzony świat.

Rola oświetlenia we wnętrzu

Jednym z nieodłącznych elementów każdego, przytulnego mieszkania, w którym chętnie zaszywamy się, kiedy jest nam źle lub zwyczajnie chcemy odpocząć, jest oświetlenie. Nowoczesne plafony i punkty świetlne nie oddadzą takiego nastroju, jaki niosą ze sobą lampy stylowe, dopasowane do wystroju poszczególnych pomieszczeń. Magia takich lamp tkwi w każdym ich szczególe, poczynając od misternej konstrukcji, a na ciepłym odcieniu światła, jaki im towarzyszy, kończąc. Nie kupujemy ich ze względu na funkcjonalność, lecz przede wszystkim jako wspaniałą ozdobę.

Wielu producentów opraw oświetleniowych posiada w swojej ofercie lampy stylowe, czerpiące wzory z minionych epok. Znajdziemy wśród nich przepiękne lampy mosiężne, o niepowtarzalnych kształtach i misternych rzeźbieniach, a także niezwykłe lampy witrażowe, dające kolorowe refleksy świetlne. Nawet w najnowocześniejszych domach czy mieszkaniach pojawiają się lampy stylowe, zdobiące gabinety, salony czy sypialnie. Bez nich nawet najpiękniejsze wnętrza mają chłodny i mało przyjazny charakter.