Gdzie studiować?

Wiosną każdego roku trwa ostra rywalizacja wśród maturzystów, którzy pragną dostać się na prestiżowe studia i tym samym zagwarantować sobie jak najlepszą przyszłość. Ogromną popularnością cieszą się zwłaszcza uznane uczelnie warszawskie oraz krakowskie. Jeszcze kilka lat temu przeciętny uczeń, kończący liceum, mógł jedynie pomarzyć o studiach w tych dwóch miastach. Z roku na rok jednak sytuacja się zmienia, a przybierający coraz większe rozmiary niż demograficzny sprawia, że na studia w Krakowie czy Warszawie może sobie pozwolić dużo większa rzesza maturzystów.

Warszawa od lat przyciąga studentów z małych miasteczek, marzących o światowym życiu w stolicy. Wielu z nich wydaje się, że w tym mieście łatwiej będzie im znaleźć dobrze płatną pracę i rozpocząć karierę zawodową. Niestety Warszawa jest specyficznym miejscem, pozbawionym jakiegokolwiek charakteru. Bardzo trudno przyzwyczaić się do chłodu i obojętności, z którymi trzeba się tu stykać na co dzień. Jedynie naprawdę wielka determinacja pozwala zaaklimatyzować się tu i przetrwać trudny okres studiów.

Studia w Krakowie z kolei posiadają swój własny i niepowtarzalny klimat. Większość osób, które decydują się na naukę w tym właśnie mieście, wraca tu nawet po wielu latach, by znów poczuć smak słynnych, krakowskich bajgli, przechadzać się uliczkami Starego Miasta i cieszyć gwarem licznych kawiarni na jego rynku. Niemal każda osoba, która skończyła studia w Krakowie, uznaje czas nauki w tym miejscu za najpiękniejsze chwile w swoim życiu.