Historia i atrakcje Ustronia Morskiego

Ustronie Morskie jest sympatyczną wsią letniskową, położoną w powiecie kołobrzeskim. Uzdrowiskowe tradycje sięgają tu jeszcze czasów przedwojennych. Wczasy w Ustroniu Morskim, zwanym wówczas Henkenhagen, Ostseebad Henkenhagen, należały do bardzo popularnych.plaża w ustroniu Już w latach 20-tych ubiegłego wieku było to jedno z bardziej modnych kąpielisk niemieckich na Bałtyku. Po wojnie turystyczne znaczenie Ustronia, zwanego z kolei Nadmorskim, zmalało. Wszystko za sprawą stacjonujących w pobliżu polskich i radzieckich jednostek wojskowych. Dzisiaj zostały po nich opuszczone schrony i działobitnie.

Ogromną atrakcją Ustronia Morskiego jest przepiękna plaża. Kąpielisko przez kilka ostatnich lat wyróżniane było Błękitną Flagą, przyznawaną przez organizację pozarządową, Fundację na rzecz Edukacji Ekologicznej, z siedzibą w Danii. Ośrodki otrzymujące wyróżnienie charakteryzować się muszą dbałością o środowisko naturalne, czystością i jakością wody w kąpieliskach. Wczasy w Ustroniu Morskim zawsze wiązały się z możliwością korzystania z dużej, piaszczystej plaży. Dodatkową atrakcję stanowią dwa spacerowe mola, które pozwalają na podziwianie nadmorskich widoków.

Miłośnicy przyrody mają możliwość odwiedzenia dębu Bolesław, którego wiek określa się na około 800 lat. Spędzając wczasy w Ustroniu Morskim trudno ominąć miejscową przystań rybacką. Malownicze kutry, które wyciągane są na plażę, stanowią niezapomniany widok, a ponadto można tam zaopatrzyć się w świeże, bałtyckie ryby. Jeżeli nie mamy ochoty na spędzanie czasu w kuchni, to zawsze można skorzystać ze znajdujących się obok smażalni i wędzarni.