Kondensacyjne kotły gazowe

Każdy dom wymaga porządnego ogrzewania. Wybór typów ogrzewania i odpowiednich urządzeń na rynku jest bardzo duży. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań w domach jednorodzinnych są kotły gazowe marki Vaillant i Junkers, oparte na niezawodnych elementach, a w szczególności kotły kondensacyjne dwufunkcyjne.

Ich zadaniem, oprócz ogrzewania pomieszczeń jest również podgrzewanie wody użytkowej. Najważniejszym atutem tego rodzaju kotłów Vaillant jest wygoda użytkowania. Są one bardzo proste w obsłudze – wszystkie parametry ustawia się jednym przyciskiem, każdy więc jest w stanie sobie z tym poradzić. Naprawami zajmują się specjalistyczne serwisy Vaillant w Katowicach.

Technologia kondensacji polega na odzyskiwaniu ciepła z pary wodnej zawartej w spalinach. Pozwala to znacząco zmniejszyć zużycie energii. Oszczędności wynikają także ze zoptymalizowanej modulacji. Kotły tego typu są wysoce sprawne i zapewniają użytkownikom niższe koszty ogrzewania niż w przypadku kotłów tradycyjnych.
Gazowe kotły kondensacyjne to urządzenia z zamkniętą komorą spalania. Oznacza to, że powietrze jest zasysane z zewnątrz budynku i nie ma potrzeby stosowania kratki wentylacyjnej w zewnętrznej ścianie domu. W takiej sytuacji łazienka lub kotłownia nie ulega wychłodzeniu, bo nie jest do nich tłoczone zimne powietrze z zewnątrz. Zamknięta komora spalania powoduje, że nie ma zagrożenia przedostania się spalin do pomieszczenia, w którym znajduje się kocioł.

Kotły gazowe typu kondensacyjnego, w których zastosowano nowoczesne rozwiązania technologiczne, charakteryzują się oszczędnym zużyciem gazu, a także dłuższą żywotnością. Nowoczesne kotły są niewielkich rozmiarów i nie szpecą pomieszczenia. Można zastosować je w różnych budynkach i typach instalacji, ale najlepiej jest zaprojektować całą instalację od zera, łącznie z doborem odpowiedniego przewodu powietrzno-spalinowego. Wtedy jest pewność najbardziej sprawnego, skutecznego, bezpiecznego i oszczędnego działania kotła.

Każdy kocioł wymaga regularnych przeglądów. Posiadając urządzenie renomowanej marki, warto korzystać z usług profesjonalnego serwisu Vaillant w Katowicach.