Konstancin-Jeziorna – działki i domy

Konstancin-Jeziorna to wyjątkowa miejscowość położona zaledwie 18 km od centrum Warszawy. Ta dogodna lokalizacja czyni Konstancin bardzo atrakcyjnym miejscem do zamieszkania dla osób pracujących w stolicy, ale ceniących spokój i otoczenie przyrody. Warto także wspomnieć, że Konstancin jest jedynym uzdrowiskiem w województwie mazowieckim (wydobycie wód mineralnych). Nie dziwi więc duże zainteresowanie zarówno nieruchomościami, jak i działkami w Konstancinie.

Na zalesionych terenach niedaleko Warszawy na przełomie XIX i XX wieku powstało wiele eleganckich willi i rezydencji w różnych stylach, które zamieszkiwały znane osobistości ze świata kultury, sztuki, polityki. Tak jest zresztą do dziś – miejscowość przyciąga artystów, dziennikarzy, celebrytów.

Działki w Konstancinie

Oferta działek w Konstancinie jest bogata. Są to zarówno działki w spokojnej okolicy, zupełnie na uboczu, jak i działki w centrum, przy głównych drogach o charakterze inwestycyjnym. Nabywcy mogą wybierać spośród działek budowlanych, leśnych, rekreacyjno-budowlanych, budowlano-rolnych czy inwestycyjnych). Większość działek dostępnych na sprzedaż w Konstancinie jest zadrzewiona, przynajmniej częściowo, co pozwala stworzyć unikatowe miejsce do zamieszkania w otoczeniu zieleni.

Działki do kupienia można znaleźć m.in. w najbardziej prestiżowej lokalizacji, czyli w uzdrowiskowej strefie A. Cena za metr kwadratowy może wynieść nawet 1 tys. zł, jest to więc opcja przeznaczona tylko dla osób o dużej zasobności portfela.

Zakup domu

Być może zamiast zakupu działki i budowy domu ciekawszym rozwiązaniem będzie kupno gotowej willi w Konstancinie. Wybór jest naprawdę duży – są to zarówno zabytkowe dworki i rezydencje, jak i eleganckie, nowoczesne domy z basenem i wszelkimi udogodnieniami. Każdy więc powinien znaleźć dom o wymarzonej lokalizacji, architekturze i rozkładzie pomieszczeń. W zależności od tego, czy szukamy domu do generalnego remontu, czy tylko odświeżenia, czas oczekiwania na wprowadzenie się może się wahać od miesiąca do nawet roku. To i tak krócej niż w przypadku budowy domu od podstaw.