Metody pozycjonowania stron www

light trailsBranża pozycjonowania stron internetowych jest podzielona jeśli chodzi o metody, jakie należy stosować do skutecznej promocji stron w wyszukiwarce Google. Wiadomo nie od dziś, że samo stworzenie strony internetowej nie wystarczy, a możliwości pozycjonowania są różne. Jedni idą na łatwiznę i dużo ryzykują, stosując systemy wymiany linków, inni z kolei wybierają trudniejsze rozwiązanie, ale za to bezpieczne dla serwisu internetowego, czyli profesjonalną optymalizację strony (SEO), preclowanie i katalogowanie strony.

Każdy zachwala swoje metody, chociaż nie wszyscy przyznają się do stosowania SWL-i, które zostały oficjalnie potępione przez Google. Jednak, jak to już nie raz bywało, słowa przedstawicieli Google rozmijają się z rzeczywistością, bo każdy zna pewnie wiele stron wypozycjonowanych dzięki systemom wymiany linków. Dlatego wiele podmiotów w branży SEO nadal promuje strony swoich klientów w ten sposób, oszczędzając dużo czasu, i mogąc zaproponować klientom znacznie niższe ceny. Tacy pozycjonerzy wiele się nie napracują, a jakieś efekty uzyskują, w przeciwnym razie już dawno by zrezygnowali z tej metody.

Z kolei profesjonalne pozycjonowanie opiera się na rzetelnej optymalizacji całej strony internetowej pod kątem wyszukiwarki, łącznie z zadbaniem o warstwę tekstową strony (SEO copywriting) oraz kod źródłowy.