Nowoczesne rozwiązania dla bram wjazdowych

ogrodzenie aluminioweBramy wjazdowe na posesję dzielą się na bramy dwuskrzydłowe oraz bramy przesuwne. W zależności od naszych upodobań i potrzeb możemy zdecydować się na którąś z nich bez obawy, że straci na tym funkcjonalność czy estetyka całego ogrodzenia.

Zarówno bramy dwuskrzydłowe, jak i przesuwne można wyposażyć w napęd automatyczny, który sprawi, że brama będzie bardzo wygodna w użytkowaniu. Sterowanie za pomocą pilota to wyjątkowo komfortowe rozwiązanie. Nietrudno wyobrazić sobie sytuację, kiedy podjeżdżamy do bramy samochodem, a na dworze pada intensywny deszcz lub śnieg, a do tego wieje silny wiatr. Najchętniej nie wychodzilibyśmy z samochodu, tylko od razu znaleźli się w domu. Montując nowoczesną automatykę do bram wjazdowych, możemy sobie pozwolić na ten komfort, i bez wysiadania – za to z użyciem nowoczesnego pilota – dostać się na teren posesji, gdzie najczęściej czeka już garaż lub choćby zadaszona wiata.

Oprócz komfortu użytkowania bram dwuskrzydłowych i przesuwnych wyposażonych w napęd i sterowanych pilotem, ważną sprawą jest również bezpieczeństwo. Chodzi przede wszystkim o to, aby nie pozostawiać samochodu z kluczykami w stacyjce oraz z włączonym silnikiem, wtedy kiedy otwieramy ręcznie bramę. Często w takich sytuacjach dochodzi do zuchwałych kradzieży, a właściciele aut są tak zszokowani, że nie są w stanie szybko zareagować. Wystarczy moment, chwila nieuwagi i problem gotowy.

Bramy przesuwne i dwuskrzydłowe warto wyposażyć w mechanizm napędowy. Można go zastosować zarówno w starej, jak i nowej bramie wjazdowej. Ważne jest natomiast, aby wziąć pod uwagę masę bramy i częstotliwość jej użytkowania i dopasować rozwiązanie do istniejących warunków.

Prawidłowe użytkowanie i regularne serwisowanie bramy przyczynia się do jej długoletniej sprawności i niezawodności.

Przy wyborze bramy wjazdowej i ogrodzenia, trzeba uwzględnić stylistykę domu, aby całość tworzyła spójną wizję.