Nowoczesne rozwiązania w aranżacji wnętrz

Nie każde mieszkanie czy dom są na tyle dobrze zaprojektowane, żeby nie było większego problemu z planowaniem drzwi wewnętrznych. Z reguły okazuje się, że architekt proponując odstępy pomiędzy drzwiami do dwóch, sąsiadujących pokojów, nie wziął pod uwagę grubości ościeżnic, czy też konieczności ich specyficznego montażu. W większości przypadków również samo wykonanie otworów drzwiowych znacznie odbiega od projektu architektonicznego, co jeszcze pogarsza sytuację. Warto więc nadzorując prace budowlane, na bieżąco zmieniać plany dotyczące rodzaju drzwi i ich montażu. Może się finalnie okazać, że będą miały one zupełnie inne wymiary, niż zakładał to architekt.

Ciekawym rozwiązaniem są przesuwane drzwi, o których najlepiej jest pomyśleć już w trakcie wykonywania ścian wewnętrznych. Montując specjalne kasety w ich wnętrzu, można uzyskać sporo dodatkowej, cennej przestrzeni. Tego typu drzwi doskonale się sprawdzają pomiędzy kuchnią a salonem, a także wspaniale oddzielają w małych mieszkaniach sypialnię od pokoju dziennego. Można je również wykonać podczas prac wykończeniowych, jednak wtedy nie będą się chowały w ścianę, a jedynie nasuwały na nią.

Większość domów posiada garderoby, które są niewiele większe od szafy. Lokatorzy starają się wówczas wykorzystać każdy element przestrzeni, by powiększyć miejsce na swoje ubrania oraz buty. Tu też można zastosować przesuwane drzwi z lustrem od strony garderoby. Pozwala to na zajęcie wszystkich ścian półkami i wieszakami, a jednocześnie daje możliwość przeglądania się podczas wybierania stroju na daną okazję.