Nowoczesne urządzenia numeryczne

Współczesne maszyny przemysłowe oferują możliwości, które do niedawna pojawiały się jedynie w filmach fantastyczno-naukowych. Przykładem nowatorskich rozwiązań mogą być centra obróbcze CNC, które łączą w sobie funkcjonalności wielu, różnorodnych narzędzi. Dzięki odpowiedniemu ich zestawieniu, można łatwo ułożyć dowolny cykl produkcyjny. Jedno centrum może wiercić, gwintować, frezować, rozwiercać i wykonywać szereg innych prac obróbkowych, których przebiegiem sterują systemy informatyczne.

Komputerowe sterowanie urządzeń numerycznych pozwala na dowolne programowanie urządzeń. Pracownicy, obsługujący centra obróbcze CNC, wyświetlają na monitorze informacje o narzędziach, parametry korekcyjne i obróbcze oraz inne dane, dotyczące poprawności programu i mogą dostosować cykl produkcyjny do własnych, indywidualnych potrzeb. Urządzenie może być również zintegrowane z innymi systemami komputerowymi, które sterują pracą w ramach linii produkcyjnej lub zakładu.

Centra obróbcze CNC oferują najwydajniejszą obróbkę skrawaniem. Pozwalają na szybkie i precyzyjne ustawianie urządzeń oraz ich sprawną konfigurację. W zależności od potrzeb, maszyna oferuje sterowanie punktowe, odcinkowe lub ciągłe sterowanie kształtowe w trzech wymiarach. Dzięki temu możliwe jest wykonanie dowolnych przedmiotów, niezależnie od ilości skosów i innych, skomplikowanych wymogów. Dodatkowe zalety związane są z kompaktową budową centrów obróbczych. W zależności od możliwości lokalowych, można zdecydować się na urządzenia pionowe lub też poziome.