Obicie mebli wypoczynkowych

sofa oliwiaWspółczesne meble wypoczynkowe, które kupujemy w sklepach, dają możliwość określonego wyboru materiału obiciowego, który będzie pasował do naszych wnętrz, koloru ścian, pozostałych elementów wystroju, a także do naszych indywidualnych potrzeb. Niemal każdy mebel wypoczynkowy może być obity różnymi rodzajami tkanin, czy elegancką prawdziwą lub ekologiczną skórą. Najważniejsze są więc kształty i na ich podstawie powinniśmy podejmować decyzję o zakupie danej sofy, fotela czy narożnika.

Zmiana obicia

Jeśli znudziły się nam nasze dotychczasowe obicia, czy też uległy zniszczeniu, przetarciu albo trwałemu zabrudzeniu, również nie musimy się martwić i wydawać olbrzymich pieniędzy na nowe wyposażenie wnętrz. Wystarczy, że udamy się do tapicera, wybierzemy nowy materiał obiciowy i zlecimy mu pracę związaną z wymianą tkaniny. Na pewno koszty, jakie poniesiemy na ten cel będą niższe niż zakup całkowicie nowych mebli. Możemy też poeksperymentować z różnymi łączeniami kolorów i wzorów, tworząc z leciwych mebli wypoczynkowych zupełnie inne, niespotykane i ciekawe rozwiązania.

Trzeba pamiętać jedynie o tym, by wybierać mocne tkaniny o zwięzłym splocie, co zagwarantuje nam ich trwałość i wytrzymałość na rozmaite uszkodzenia mechaniczne. Nie warto również wybierać zbyt jasnych materiałów obiciowych, jeśli w naszym domu mieszkają małe dzieci czy zwierzęta, które lubią oblegać ciepłe kanapy. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem będą wzorzyste tkaniny, czy naturalna skóra, którą łatwo jest czyścić z zabrudzeń. Jeśli jednak podejmiemy decyzję o użyciu jasnych materiałów obiciowych, zawsze możemy je ochronić gustowną kapą czy kocem, co u niektórych z nas kłóci się z pojęciem estetyki.