Ogrzewanie domu

Niezawodne i bardzo wydajne urządzenia grzewcze to marzenie każdego właściciela domu. Zwłaszcza w obecnych czasach ważne jest, by ogrzewanie domu podczas zimowych mrozów nie generowało zbyt wielkich kosztów. Każdy producent kotłów dba o swoje produkty, stale je unowocześniając, podnosząc ich wydajność i dostosowując do panujących warunków rynkowych. kocioł Wiadomo, że kotły olejowe należą już do przeszłości. Niewiele osób może sobie pozwolić na ich utrzymanie. Osoby majętne, które stać na ponoszenie większych wydatków, zazwyczaj poszukują rozwiązań opartych o najnowsze osiągnięcia techniczne i technologiczne.

Dobry producent kotłów nie będzie też inwestował w rozwiązania związane z gazem LPG, którego cena stała się wyjątkowo wysoka. Na granicy opłacalności znalazły się kotły opalane gazem ziemnym, ale nie wszędzie można je montować.

Najczęściej w naszych instalacjach grzewczych znajdują się kotły na paliwa stałe (węgiel, drewno i inne) oraz kominki z rozprowadzeniem ciepła po poszczególnych pomieszczeniach domu. Ich największą zaletą jest nie tylko niska cena paliwa i możliwość samodzielnego dozowania, ale również niski koszt samego kotła, mała awaryjność i niedroga konserwacja.

W ostatnich latach dużą popularność zyskały kotły wielofunkcyjne, w których można palić różnymi rodzajami paliw. W zasadzie takie rozwiązanie można uznać za komfortowe, bo nie trzeba się martwić o brykiet, polana drewna czy węgiel, a kupować jedynie ten rodzaj paliwa, który nam się w danym momencie najbardziej opłaca. Niestety specjaliści z branży grzewczej ostrzegają, że kotły, w których można palić różnymi rodzajami paliwa, nie posiadają najlepszej sprawności, a co za tym idzie, generują nieco wyższe koszty.