Peruki, przedłużanie, transplantacja włosów

Z utratą czy przerzedzeniem włosów zwłaszcza w przypadku kobiet wiąże się duża trauma. Bujna czupryna jest bowiem elementem wizerunku budującego kobiecą atrakcyjność. Dlatego gdy kobieta traci włosy na skutek chemioterapii, stresu lub z innych względów, najczęściej od razu szuka sposobu na ukrycie swojego problemu.

Wśród dostępnych na rynku rozwiązań są takie, które łatwo dopasować do indywidualnych potrzeb konkretnej osoby.

Najważniejsze miejsce zajmują oczywiście peruki, które stanowią szybką receptę na całkowitą utratę włosów. Nowoczesne technologie sprawiają, że efekt jest bardzo naturalny. Wykorzystuje się prawdziwe ludzkie włosy, które świetnie się układają, można z nich wykonywać standardowe fryzury, poddawać zabiegom fryzjerskim.

Firmy zajmujące się nowoczesnymi perukami, a nawet tzw. „systemami” włosów skrzętnie ukrywają sekret tych metod, obligując swoich klientów do zachowania tajemnicy. Producenci tych systemów twierdzą, że umieszczane są na stałe, nie trzeba ściągać ich do kąpieli, a nawet do uprawiania sportów ekstremalnych.

Peruki naturalne są opcją dla bardziej zamożnych klientów. Jednak nie znaczy to, że dla osób o mniejszej zasobności portfela nie ma ciekawych rozwiązań. Technika cały czas idzie do przodu, i nawet peruki wykonane ze sztucznych włosów wyglądają dziś znacznie lepiej niż kilkanaście lat temu.

W przypadku chęci zakamuflowania przerzedzenia się włosów można również korzystać z różnych metod odznaczających się sporą skutecznością. Zagęszczanie świetnie sprawdza się w przypadku cienkich i rzadkich włosów. Można dodać fryzurze objętości i zupełnie zmienić swój wygląd. Dla kobiet , które nie chcą czekać na podrośnięcie włosów, a marzą o długich fryzurach, stworzono natomiast rozmaite metody przedłużania włosów. Dzięki takiemu rozwiązaniu można wielokrotnie w ciągu roku zmieniać fryzury z krótkich na długie bez nadmiernego obciążania.

Powyższe metody należą do tych nieinwazyjnych w przeciwieństwie do przeszczepu włosów, który jest zabiegiem medycznym. Transplantacja jest najskuteczniejszym, najtrwalszym, ale też najboleśniejszym i najdroższym sposobem na walkę z łysiną.