Pomysły na wykończenie tarasu

deska na tarasDrewniane płyty tarasowe należą do najmniej skomplikowanych pomysłów na wykończenie tarasu. Są to dość mało kosztowne rozwiązania. Jednocześnie łączą w sobie praktyczną eksploatację z bardzo miłym wyglądem. Drewniane elementy wyglądają niezwykle solidnie i majestatycznie. Pokryte nimi tarasy pasują do większości budynków, niezależnie od kształtów bryły domu i rodzaju okładzin elewacyjnych. Pokryte drewnianymi deskami  tarasy w naturalny sposób doskonale komponują się z zielenią ogrodu.

Dużą zaletą drewnianych elementów jest możliwość swobodnego doboru kolorów. W zależności od producenta i gatunku drewna, deski tarasowe utrzymane są w rożnej palecie barw, ale zawsze są to ciepłe kolory o naturalnym odcieniu. Dobierając odpowiednio elementy, można ułożyć na tarasie interesujące wzory, komponujące się z charakterem budynku. Drewniane pokrycie tarasu wygląda bardzo efektownie w połączeniu z podobnym wykończeniem alejek w ogrodzie. Dzięki takiej konsekwencji cała posesja nabiera innego charakteru.

Dużą zaletą drewnianych pokryć jest łatwość ich konserwacji. Wystarczy regularne zamiatanie, usuwanie świeżych plam. Okresowo można taras umyć wodą z hydrantu lub za pomocą myjki ciśnieniowej. Oczywiście podstawą jest specjalnie dobrana impregnacja środkami chemicznymi do drewna. Mniej wtedy chłoną wilgoć, a ich kolory są trwałe. Zanim jednak zdecydujemy się położyć impregnat na tarasie, należy sprawdzić na jednej desce, czy jego oddziaływanie jest zgodne z deklaracją producenta. Poza wymienionymi czynnościami nie są konieczne żadne, inne zabiegi pielęgnacyjne.

Z ofertą różnorodnych desek tarasowych można się zapoznać na tej stronie http://www.zagloba.com.pl/deski_tarasowe.html