Projektowanie łazienki – problemy i rozwiązania

łazienkaWykańczając i urządzając wnętrze, napotykamy na wiele trudności i przeszkód, z którymi musimy sobie poradzić, ale jeśli w sam proces projektowania i realizację włożymy odpowiednie zaangażowanie, możemy liczyć na dobry efekt, który wynagrodzi wszelkie trudy remontu.

Remontując łazienkę, musimy przede wszystkim dobrze rozważyć układ poszczególnych elementów wyposażenia. Chodzi więc o wybór między kabiną prysznicową a wanną, rozmiar i ilość umywalek, meble łazienkowe, wybór baterii, miski WC itd. Wszystkie elementy powinny być ze sobą spójne stylistycznie, najlepiej jest wiec wybierać je z tych samych kolekcji, aby uniknąć niedopasowania.

Od właściwego wyboru elementów i ich prawidłowego rozmieszczenia w łazience zależy jej funkcjonalizm, który jest oprócz estetyki wykonania najistotniejszą sprawą w każdym pomieszczeniu, a zwłaszcza w łazience, która przeważnie nie jest dużym pomieszczeniem, więc musimy się nagłówkować, by miejsce to było wygodne i komfortowe dla użytkowników.

Dobór płytek

Druga najistotniejsza kwestia to oczywiście wybór płytek do łazienki. W sklepach z wyposażeniem wnętrz oraz w sklepach internetowych jest ogromny wybór glazury i gresu w różnej kolorystyce i wymiarach. Wydaje się więc, że każdy znajdzie tu to, czego potrzebuje. Okazuje się jednak, że niektórzy inwestorzy mają wyższe wymagania, i wybór płytek dostępny na rynku ich nie zadowala. Mogą oni na szczęście skorzystać z coraz popularniejszych usług obróbki płytek ceramicznych, która polega na cięciu dostarczonych płytek pod kątem, fazowaniu, rektyfikowaniu, cięciu mozaiki oraz cokołów.

Wybór usług jest więc spory, i każdy kto np. marzy o łazience z minimalnymi fugami, może zlecić rektyfikację płytek, aby miały one idealnie ostre krawędzie i wymiary.
Zlecając cięcie płytek można np. wykonać skomplikowaną rozetę, powstałą z dokładnie i precyzyjnie przyciętych płytek różnych kolorów. Efekt na podłodze jest niesamowity i zupełnie niepowtarzalny. Oczywiście jakość takich usług jest bardzo wysoka, ponieważ firmy je realizujące posługują się nowoczesnymi maszynami i technologiami cięcia, fazowania, rektyfikowania, umożliwiającymi wykonanie idealnie gładkich krawędzi, bez żądnych uszczerbień.