Rodzaje osłon okiennych

Drewniane żaluzjeRolety i żaluzje to bardzo pożądana osłona okien, która ma zastosowanie w różnego typu budynkach, i może przybierać rozmaite formy. Generalnie wszelkie osłony dzielimy na zewnętrzne i wewnętrzne. Te pierwsze mają zazwyczaj charakter ochrony antywłamaniowej, są to powszechnie znane rolety montowane obecnie na większości nowych osiedli oraz w domach jednorodzinnych. Są one popularne, ponieważ łączą dwie bardzo ważne funkcje – osłonę przed słońcem oraz barierę antywłamaniową.

Jeśli chodzi o osłony wewnętrzne, to wybór jest znacznie szerszy. Znane są tradycyjne już żaluzje poziome w wersji aluminiowej i drewnianej, żaluzje pionowe, czyli tzw. verticale, wykonane z zaimpregnowanego materiału, rolety tekstylne w różnej kolorystyce, żaluzje plisowane, maty bambusowe i wiele więcej. Każdy więc może wybrać takie rozwiązanie, które najbardziej mu odpowiada pod względem ceny oraz estetyki.

A osłona przed promieniami słonecznymi w niektórym wnętrzach jest po prostu niezbędna, światło słoneczne wpadające do pomieszczenia można mieć wtedy pod kontrolą.