Stolica Wielkopolski – Poznań

Poznań jest niezwykle interesującym miastem, położonym nad Wartą, u ujścia Cybiny. To nowoczesna aglomeracja, którą zamieszkuje łącznie ponad milion osób. Jest ośrodkiem przemysłowym, handlowym logistycznym oraz turystycznym. Poznań jest jednym z najstarszych polskich miast. Już tysiąc lat temu był ośrodkiem stołecznym i religijnym państwa Piastów. Poznańska katedra jest miejscem pochówku pierwszych władców Polski. Spoczywają w niej Mieszko I i Bolesław Chrobry. Planując urlop wakacyjny warto uwzględnić wizytę w tym mieście.

Współczesna stolica Wielkopolski jest nowoczesnym i otwartym na przybyszów miastem. W zasadzie nie ma kłopotów ze znalezieniem hotelu. Jeżeli jednak interesują nas tanie noclegi, to powinniśmy zarezerwować sobie miejsce wcześniej. Miasto jest niezwykle dynamicznym ośrodkiem kulturalnym i targowym. Może się zdarzyć, że na skutek dużej liczby gości trudniej będzie znaleźć odpowiedni nocleg. Oczywiście warto poszukać miejsca jak najbliżej historycznego zespołu miejskiego, który jest uznawany za jeden z najbardziej interesujących w Polsce.

Historyczne kwartały Poznania, z Ostrowem Tumskim, Zagórzem, Chwaliszewem i leżącym na lewym brzegu Warty Starym Miastem, w 2008 roku otrzymały z rąk Prezydenta RP zaszczytny tytuł pomnika historii. Najlepiej zwiedzać je 29 czerwca, kiedy obchodzone jest święto miasta. Jest to dzień jego patronów, którymi są św. Piotr i św. Paweł. Oczywiście tego dnia trudno o tanie noclegi w Poznaniu. Miasto zazwyczaj pełne jest turystów, którzy korzystają z pierwszych dni wakacji, żeby uczestniczyć w festynach i zabawach.