Urządzanie wnętrza – oświetlenie, meble, dodatki

lampa witrażowaJednym z najważniejszych elementów, które nadają naszym domom i mieszkaniom odpowiedni klimat, są wszelkiego rodzaju ozdoby. Na ścianach wiszą elegancko oprawione obrazy czy grafiki, a na regałach i półeczkach ustawione są rozmaite pamiątki z podróży, figurki, wazony oraz inne, cenne dla nas przedmioty. Całości dodaje uroku właściwe oświetlenie, dzięki któremu poszczególne pomieszczenia nabierają własnego charakteru. Nic nie zastąpi kolorowego, rozproszonego światła, jakie dają dostojne lampy witrażowe. Nie ma też lepszego sposobu na doświetlenie poszczególnych miejsc niż niewielkie punkty świetlne lub węże ledowe.

Pomysł na wystrój wnętrza musi uwzględniać nie tylko meble i podstawowe oświetlenie. Klimat budują nawet najmniejsze szczegóły wzorzystych firanek, narzut, serwetek czy bieżników. O naszym guście i podejściu do życia świadczy wybór lampy witrażowej czy też prostego, nowoczesnego kinkietu, wymyślnych, klasycznych mebli albo prostych, nowoczesnych kształtów. Nic nie może się w naszym domu znaleźć przypadkiem, gdyż będzie wtedy budować złudzenie bałaganu, w którym nikt nie lubi przebywać.

Mistrzowie w dziedzinie aranżacji przestrzeni mówią, że każdy z nas powinien kierować się w urządzaniu domu przede wszystkim własnym gustem. Pamiętajmy, że to jest nasz dom i to my mamy czuć się w nim dobrze. Wiele osób stara się gonić za współczesną modą w dziedzinie aranżacji wnętrz. Niestety proponowane przez architektów wnętrza są nieautentyczne. Nawet najbardziej stereotypowe rozwiązania mogą być interesujące, jeżeli wypływają z wnętrza właściciela domu. Mieszkanie lub dom, w którym sam właściciel nie czuje się dobrze, nie będzie się też podobał innym.