Usługi kancelarii prawnych w sprawach o rozwód

sądDecyzja o zakończeniu małżeństwa to nigdy nie jest łatwa sprawa, zwłaszcza jeśli jest się w związku od wielu lat. Wszystko zależy oczywiście od okoliczności, jakie temu towarzyszą i powodów, dla których małżonkowie (lub jeden z nich) chcą rozwodu. Kiedy ta trudna decyzja zostanie już podjęta, trzeba udać się do kancelarii prawnej, najlepiej takiej, która specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa rodzinnego. Fachowa pomoc adwokata jest niezbędna, szczególnie jeśli sytuacja nie jest jednoznaczna, małżonkowie posiadają małoletnie dzieci, których dobro mogłoby ucierpieć na skutek rozwodu.

Pomoc adwokata jest nieodzowna, jeśli chcemy ubiegać się o alimenty, trzeba podzielić wspólny majątek, podzielić się władzą rodzicielską nad pociechami, ustalić kontakty z dzieckiem itd. Obsługa prawna w takich przypadkach jest kompleksowa i obejmuje porady prawne, napisanie pozwu i innych pism procesowych w trakcie trwania sprawy w sądzie, prowadzenie sprawy, reprezentowanie klienta przed sądem. Zadaniem adwokata jest informowanie swojego klienta o dostępnych możliwościach prawnych, doradzanie adekwatnych i korzystnych rozwiązań, podejmowanie stosownych kroków prawnych.

Ochrona interesu klienta to obowiązek kancelarii prawnej, ważne aby sprawę rozwodową udało się przeprowadzić w szybki i sprawny sposób, uzyskując najkorzystniejsze dla klienta rozstrzygniecie w sądzie. Adwokat powinien do każdej sprawy podchodzić indywidualnie, aby w delikatnej materii prawa rodzinnego zminimalizować negatywne skutki emocjonalne. Zaufanie pomiędzy adwokatem a jego klientem jest kwestią nieodzowną, wstępem do współpracy powinna być szczera rozmowa, uwzględniająca wszystkie istotne dla sprawy elementy i szczegóły.

Kancelaria prawna wspólnie z klientem ustalają wysokość wynagrodzenia za obsługę prawną. Jest ono uzależnione od stopnia skomplikowania sprawy i jej charakteru, bo z tych elementów wynika, ile czasu adwokat musi poświęcić na daną sprawę.