Usługi wirtualnego biura

Wynajem biura na godziny jest jedną z opcji dostępnych dla klientów wirtualnych biur zlokalizowanych w całej Polsce. Usługa ta zyskuje coraz większą popularność dzięki korzyściom, jakie przynosi zwłaszcza nowo powstającym firmom. Okazuje się bowiem, że nie każda działalność gospodarcza wymaga posiadania fizycznej lokalizacji – biura czy siedziby. Przedsiębiorca może wynająć biuro na godziny wtedy, kiedy faktycznie tego potrzebuje – musi spotkać się z kluczowym klientem, partnerem biznesowym lub też kontrahentem.

W naszym kraju usługi wynajmu biura na godziny i wirtualnego biura dopiero rozkwita, na zachodzie Europy jest ona w pełni rozwinięta i zaawansowana. Rozwój tego rodzaju usług dla biznesu wiąże się z rosnącymi potrzebami rynku, chęcią szukania oszczędności czasu i pieniędzy, rozwiązań szytych na miarę, które ułatwiają funkcjonowanie różnego rodzaju przedsiębiorstwom.

W ramach wynajmu biura na godziny klienci mają do dyspozycji nowocześnie urządzone i odpowiednio wyposażone pomieszczenie biurowe, a nawet salę konferencyjną, w której można odbyć profesjonalne spotkanie biznesowe w komfortowych warunkach.

Dla kogo przeznaczone są usługi wirtualnego biura i biura na godziny? Są one ukierunkowane głównie na nowo powstające firmy, które potrzebują oficjalnego adresu do zarejestrowania swojej działalności gospodarczej. W ten sposób mogą skorzystać z prestiżu lokalizacji w centrum miasta, podczas gdy tak naprawdę pracują np. we własnym domu. Usługa wirtualnego biura pozwala tym osobom zachować prywatny adres w tajemnicy, a w oficjalnej dokumentacji posługiwać się prestiżowym adresem np. w centrum Katowic. Adresem wirtualnego biura mogą posługiwać się w dokumentacji urzędowej, rejestracyjnej, oficjalnej korespondencji z klientami i kontrahentami, na wizytówkach i w materiałach reklamowych.

Zakres usług zazwyczaj można ustalić indywidualnie – może tu wchodzić w grę sam adres korespondencyjny, zarejestrowanie siedziby firmy pod wskazanym adresem, odbieranie i wysyłanie korespondencji, skanowanie dokumentów, indywidualny numer telefonu i faksu, przekierowanie rozmów, organizacja spotkań biznesowych, wynajem biura na godziny itd.