Zalety domów szeregowych pod miastem

Polska od wielu lat boryka się z problemem braku odpowiedniej liczby mieszkań na rynku oraz z wysokimi cenami. Zakup mieszkania przeważnie wiąże się z koniecznością zaciągnięcia kredytu hipotecznego, który trzeba spłacać przez wiele lat. Mieszkańcy miast coraz częściej skłaniają się ku podmiejskim domom jednorodzinnym, które zapewniają bliski kontakt z naturą oraz ciszę i spokój z dala od zgiełku miasta. Oczywiście decydując się na zakup lub budowę domu, trzeba się liczyć z wysokimi kosztami – zapłacić trzeba nie tylko za samą nieruchomość, ale również za działkę, na której stanie.

Podmiejskie osiedla

Rozwiązaniem pośrednim okazują się domy szeregowe pod miastem, w ramach osiedli budowanych przez deweloperów. Są to najczęściej nieduże osiedla, składające się z kilkunastu budynków w zabudowie szeregowej, które dają mieszkańcom poczucie przytulności, a także bezpieczeństwa. Ich ceny nie są wygórowane, a pozwalają cieszyć się względną swobodą i kawałkiem własnej ziemi.

Takie osiedla domów szeregowych powstają zazwyczaj na terenach podmiejskich, gdzie jest wystarczająca powierzchnia do budowy, spotkamy zatem domy szeregowe pod Wrocławiem, Krakowem, Warszawą, Poznaniem czy Katowicami. Są to przeważnie budynki dwukondygnacyjne, o powierzchni ok. 100-120 m2, które zaspokoją potrzeby lokalowe standardowej rodziny (2+2).

Dzięki niedużej odległości od miasta, nie trzeba rezygnować z przywilejów, jakie nam daje. Dojazd do pracy, urzędu, kina czy restauracji może być nieco dłuższy niż w przypadku mieszkania w jednej z dzielnic miasta, ale jest to koszt, który warto ponieść przy inwestycji w dom szeregowy pod miastem.

Oczywiście decydując się zakup, trzeba zawsze na chłodno ocenić konkretną inwestycję, jej położenie i istniejącą infrastrukturę. Osiedla budowane w polu, bez dobrej drogi dojazdowej, lepiej sobie odpuścić i wybrać takie, które będą miały przyjazne otoczenie – jakiś choćby mały sklepik, niedaleko szkołę czy przedszkole, plac zabaw czy przychodnię.

Domy szeregowe pod Wrocławiem i w innych lokalizacjach, powstają jak grzyby po deszczu. Łatwo więc, dysponując odpowiednią gotówką, wybrać najlepszą opcję dla siebie i swojej rodziny.