Zasady systemu Master Key

System Master Key jako profesjonalne zabezpieczenie z dziedziny kontroli dostępu, stosowane jest w różnych budynkach o bardzo dużej ilości pomieszczeń oraz potrzebie zhierarchizowania dostępu do nich przez różnych pracowników lub użytkowników.

Jest to rozwiązanie bardzo nowoczesne i funkcjonalne, najczęściej spotykane w obiektach hotelowych lub dużych biurowcach. Jego skuteczność jest bardzo wysoka. Kontrola dostępu wymaga określenia osób o większych możliwościach oraz ograniczonym dostępie.

Master Key jest systemem zamków oraz kluczy, który umożliwia sprawną ochronę i zabezpieczenie przed osobami z zewnątrz. Określa się go mianem Systemu Klucza Centralnego lub też Systemem Zamka Centralnego. Układ zamka centralnego powoduje, że jeden klucz wystarczy do otwarcia swoich pomieszczeń oraz zamka głównego, jednak nie uda się otworzyć drzwi sąsiednich.

Właściciel klucza centralnego może otworzyć wszystkie drzwi w danym budynku, zaś szeregowy pracownik ma ograniczony dostęp do poniektórych pomieszczeń. Przykładowo w obiekcie hotelowym pracownik działu ochrony otworzy drzwi do wszystkich pomieszczeń, sprzątaczka tylko kilka, a gość – tylko swój pokój.

Oferowane zabezpieczenia stosowane w budynkach są bardzo różnorodne, i posiadają swoje wyspecjalizowane przeznaczenia. Mogą to być zabezpieczenia przeciwpożarowe, systemy alarmowe, różnego rodzaju zamki, kontrola dostępu, ochrona przed włamaniem, sejfy itd.

Właściciele przeróżnych obiektów mają więc do dyspozycji dużo rozwiązań i sposobów na skuteczne zwiększenie poziomu bezpieczeństwa. Zabezpieczenia muszą być ściśle dopasowane do konkretnych warunków i specyfiki danego obiektu. Master Key jest jednym z najlepszych systemów zabezpieczeń, jakie są dostępne na naszym rynku.