Zastosowania drewna w budownictwie

Drewno należy do najpopularniejszych materiałów, stosowanych w budownictwie. Od wieków wykonywane są z niego podłogi, drzwi i ramy okienne. W większości domów jednorodzinnych służy jako okładzina schodów, wykonywane są z niego poręcze, a także deski tarasowe i elementy ozdobne. Dobrze dobrany rodzaj drewna do jego przeznaczenia jest warunkiem wieloletniej użyteczności i ogromnej satysfakcji z jego posiadania.

Zalety drewna we wnętrzu

Podłogi wykonane z drewna są ciepłe i przyjemne dla nawet gołej stopy. Schody pokryte tym materiałem wspaniale się prezentują i są zdecydowanie bezpieczniejsze od innych rozwiązań. Każdy element wykonany z drewna w naszych domach czyni wnętrza bardziej przytulnymi i nadaje im indywidualnego charakteru.

Często zastanawiamy się, z jakiego rodzaju drewna wykonać podłogę, okna czy schody. Bardzo ważne jest przeznaczenie danego wnętrza oraz intensywność jego użytkowania. Najczęściej wybieramy drewno dębowe i jesion, które należą do najtwardszych drzew, dostępnych wśród produktów krajowych.

A może drewno egzotyczne?

Warto przeanalizować również ofertę importerów drewna egzotycznego. Ceny tego typu parkietów czy elementów tarasowych nie odbiegają znacznie od wykonanych z materiałów krajowych, natomiast często są dużo twardsze i ciekawsze z wyglądu. Dużą zaletą drewna egzotycznego jest zwiększona odporność na zmienne warunki klimatyczne, co pozwala na wykonywanie z nich desek tarasowych, a także barierek balkonowych i części lub całości elewacji. Wiele nowoczesnych projektów domów opiera się o tego typu elementy wykończeniowe.