Zastosowania odzieży jednorazowej

Prace budowlane

W naszym życiu zdarza się wiele sytuacji, w których niezbędna staje się ochronna odzież jednorazowa. Niektórym z nas wydaje się, że ubrania zabrudzone podczas wykonywania prac przy remoncie czy budowie domu wystarczy wrzucić do pralki i wyprać z osiadłego na nich pyłu, plam po olejach, farbach czy gipsowaniu. Większości z tych zabrudzeń nie da się jednak usunąć, a próba uprania takich rzeczy w pralce niestety może się skończyć jej zniszczeniem. Z tego względu najlepiej w trakcie prac budowlanych sprawdza się odzież jednorazowa, którą będziemy mogli później bez żalu wyrzucić do śmieci.

Branża medyczna

Odzież jednorazowa jest również używana w placówkach medycznych – szpitalach, przychodniach lekarskich i w salonach kosmetycznych. Dzięki niej wszelkie zabiegi czy badania są wykonywane w sposób higieniczny i estetyczny. Ubrania tego typu są przewiewne i niezwykle delikatne, a więc nie drażnią skóry, nie powodują pocenia się i nie wywołują odczynów alergicznych. Z tego samego materiału są wykonywane jednorazowe prześcieradła, specjalne fartuchy dla lekarzy oraz czepki na głowy, stanowiące niezbędne wypo

Prace ogrodowe

Bardzo często odzież robocza jednorazowa przydaje się podczas prac ogrodowych, zwłaszcza w przypadku osób cierpiących na rozmaite alergie. Ubrania takie zabezpieczają skórę przed kontaktem z rozmaitymi środkami do pielęgnacji roślin, świeżo skoszoną trawą i wszechobecnymi pyłkami kwiatów, wśród których trzeba się przemieszczać w trakcie koszenia, pielenia czy wertykulacji trawnika. Dużą zaletą takiej odzieży jest jej nieduża waga oraz gabaryty, które powodują, że po zużyciu nie zabiera zbyt dużo miejsca w śmietniku.