Problemy alergików

Alergie w dzisiejszych czasach są coraz powszechniejszym zjawiskiem zarówno wśród dzieci, jak i wśród ludzi dojrzałych. Z roku na rok sprzedawana jest większa liczba preparatów łagodzących objawy uczulenia, astmy i innych schorzeń, towarzyszących alergiom. Jesteśmy coraz wrażliwsi na warunki, w jakich przyszło nam żyć i funkcjonować. Próbujemy sobie radzić w rozmaity sposób, eliminując wszelkie detergenty, unikając wełny zwierzęcej i usuwając kurz z półek nawet kilka razy dziennie. Baczną uwagę też zwracamy na to, co jemy i z dystansem spoglądamy na zwierzęta domowe.

Nieodpowiednio dobrana pościel również może przyczynić się do powstania nieprzyjemnych objawów związanych z alergią. Osoby o wrażliwej skórze, skłonnej do uczuleń, a także chorujące na alergię wziewną powinny zawsze stosować pościel dla alergików. Jeśli pojawią się w nocy jakiekolwiek objawy, powodujące dyskomfort, natychmiast trzeba wymienić używaną kołdrę oraz poduszkę na inne. Nie bez znaczenia są również powłoczki i proszki używane do ich prania, które zawierają najczęściej całą gamę alergenów.

Dobra pościel dla alergików najczęściej powinna być wykonana bez materiału pochodzących od zwierząt. Najlepszym i najtańszym rozwiązaniem przez długie lata były kołdry i poduszki bawełniane ze sztuczną zawartością. Współczesne technologie pozwalają na różne warianty zarówno poszewek, jak i ich wypełnienia. Podczas kupowania pościeli koniecznie trzeba zwrócić uwagę na temperaturę, w jakiej można ją prać. Warto pamiętać, że drobnoustroje giną dopiero powyżej 60 stopni Celsjusza. Im wyższa temperatura prania, tym lepiej.