Problemy z ekipą budowlaną

Ekipy budujące domy jednorodzinne często pozostawiają wiele do życzenia. Nigdy nie mamy gwarancji, że wszystko zostało zbudowane zgodnie z zaleceniami projektu architektonicznego, a także z uwzględnieniem elementarnych zasad dotyczących bezpieczeństwa. Wszelkie błędy i niedociągnięcia wychodzą na jaw czasami dopiero po kilku latach. Szukanie wykonawcy, który dopuścił się fuszerki graniczy z cudem, a oddanie sprawy do sądu oznacza kilka lat łożenia na adwokatów, ekspertyzy i apelacje. Niektóre z błędów możemy sami naprawić lub też wynająć kolejne ekipy w nadziei, że tym razem nikt nic nie zepsuje.

Powszechny błąd

Dość częstym i bardzo poważnym błędem budowlanym jest niefachowe wykonanie komina, co powoduje jego nieszczelność. Oczywiście można próbować go uszczelnić, ale bezpieczniej będzie zainstalować w środku stalowe kominy, które zabezpieczą nas przed zaczadzeniem, doskonale też sprawdzą się podczas ich użytkowania. Duża ilość zaczadzeń, jakie miały miejsce w ostatnich latach skłania ludzi ku temu, żeby nie ryzykować, nawet jeśli murowany komin wygląda solidnie, a jego wykonaniem zajmowała się profesjonalna firma.

Kominy ze stali

Stalowe kominy mają tą zaletę, że można je zawsze dostosować do istniejącej instalacji. Lekka konstrukcja sprawia, że doskonale się sprawdzają w drewnianych domach. Można je montować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Kominy kwasoodporne są powszechnie stosowane do odprowadzania spalin z rozmaitych urządzeń grzewczych. Warto pamiętać, że stalowe kominy są zazwyczaj objęte wieloletnią gwarancją ich producentów.