Uczelnie w Krakowie

Kraków należy do najpiękniejszych miast Polski. Jednocześnie jest powszechnie uważany za stolicę naszej kultury. Znajdziemy tu wiele zabytków, śladów historii i specyficzny, artystyczny klimat, którego brakuje innym miastom.

Życie tętni tu przez całą dobę, a na ulicach można spotkać nie tylko mieszkańców Krakowa i okolicznych miasteczek, ale też turystów z całego świata i przede wszystkim studentów wielu krakowskich uczelni. Młodzi ludzie uwielbiają to miejsce, ich marzeniem jest zamieszkanie choćby na jakiś czas w mieście królów Polski. Nauka jest najlepszym do tego pretekstem.

Wybierając na studia w Krakowie nie trzeba skupiać się jedynie na słynnym Uniwersytecie Jagiellońskim. Mieści się tu kilkadziesiąt uczelni wyższych, prezentujących bardzo wysoki poziom nauczania. Z pewnością każdy będzie mógł dopasować odpowiadający mu kierunek oraz system nauki do swoich indywidualnych potrzeb oraz możliwości finansowych. Zwłaszcza, że w obecnej sytuacji najważniejsze są wyniki osiągnięte na maturze, które często warunkują profil uczelni, na których będziemy mogli studiować.

Dla osób, którym udało się tu dostać na studia, Kraków stanowi wspaniałe miejsce do nauki, zabawy i jednocześnie poznawania historii naszego kraju. Nic nie zastąpi im wędrówek słynnymi plantami, czy wieczorów spędzanych na krakowskiej Starówce, w modnych klubach i kawiarniach, z którymi związanych jest wielu słynnych, polskich artystów. Studia w Krakowie to według wielu absolwentów tutejszych uczelni, najpiękniejszy okres w ich życiu.