Jak oświetlać wnętrza?

Oświetlenie stanowi bardzo ważny element wystroju wnętrz. Dzięki niemu uzyskujemy w mieszkaniu określony klimat, ciepło i nastrój. Nie bez znaczenia jest również właściwy dobór światła do pracy w różnych częściach naszego domu. Aby nie tracić wzroku i czuć się komfortowo we własnych czterech kątach, warto dobrze rozplanować punkty świetlne i dobrać odpowiednią moc żarówek. Ważne jest, by nasze oczy nie męczyły się, bo to im najbardziej szkodzi.

Lampy – element stylu

Wybór lamp do wnętrz musi być również oparty o konkretny styl, w jakim dom jest urządzony. Nawet najdroższe i najefektowniejsze lampy stojące czy wiszące mogą źle wyglądać, jeśli nie będą współgrały z resztą wyposażenia danego pomieszczenia. Nie można sobie pozwolić na rzeźbione, stylowe meble z odległej epoki i nowoczesne oprawy świetlne z zimnej, chromowanej stali. Delikatne wnętrza będą wymagały zdobionych, ręcznie robionych lamp witrażowych, lamp mosiężnych imitujących świeczniki, natomiast wyposażenie typu new art kompozycji stali, papieru i prostych, agresywnych kształtów. Łączenie różnych stylów może być ryzykowne.

W sklepach jest dostępnych wiele rodzajów lamp, więc z pewnością każdy znajdzie dla siebie odpowiednie oświetlenie. Możemy również zasiąść wygodnie przed komputerem i dokonywać wyboru online, puszczając wodze fantazji. Czasami łatwiej wyobrazić sobie daną lampę w naszym salonie, oglądając ją w sklepie internetowym z jego perspektywy. Oszczędzamy też czas, który musieli byśmy poświęcić na przemieszczanie się pomiędzy sklepami rozmaitymi środkami lokomocji.