O zaletach hydromasażu

Hydromasaż posiada dobroczynny wpływ na ludzki organizm. Odpręża, poprawia krążenie, metabolizm i przepływ limfy, rozluźnia mięśnie. W wielu schorzeniach może stanowić ważny element terapii lub rekonwalescencji.

Z hydromasażu korzystamy raczej okazjonalnie, podczas wizyty na basenie, w aquaparku czy SPA, nie doceniając w pełni jego prozdrowotnych właściwości. Warto zastanowić się nad zakupem wanny z hydromasażem do własnego domu i na co dzień korzystać z dobrodziejstw wodnego masażu.

Oferta wanien dostępnych na rynku jest bardzo zróżnicowana. Możemy wybierać spośród wanien prostokątnych, narożnych, symetrycznych i asymetrycznych, a także okrągłych i owalnych. Takie wanny wymagają sporo przestrzeni, dlatego mogą sobie na nią pozwolić tylko właściciele dużych łazienek.

Rodzaje hydromasażu

Najpierw dobieramy kształt i wielkość wanny, dostosowując je do naszych potrzeb (możemy nabyć wannę 1- lub 2-osobową). Następnie wybieramy system hydromasażu, jaki będzie dla nas najkorzystniejszy. Dostępne są 3: powietrzny, wodny i wodno-powietrzny. Pierwszy z nich jest najdelikatniejszy, sprawdzi się zwłaszcza w przypadku dzieci i osób starszych. (masaż odpręża i dotlenia skórę). Hydromasaż wodny mocniej pobudza krążenie i perystaltykę jelit, działa także kojąco na bóle kręgosłupa. Najlepszy efekt daje z kolei połączenie dwóch powyższych rozwiązań, hydromasaż wodno-powietrzny zapewnia najbardziej intensywne doznania i walory terapeutyczne.

Przeciwwskazania

Decydując się na zakup wanny z hydromasażem, należy jednak mieć świadomość istnienia przeciwwskazań do jego stosowania. Do najważniejszych zalicza się: menstruację, otwarte rany, żylaki, ostre stany zapalne, padaczkę, posocznicę, cukrzycę, chorobę wieńcową, gruźlicę, nowotwory i inne. W przypadku każdego schorzenia trzeba skonsultować się z lekarzem, aby nie zaszkodzić swojemu zdrowiu.

Zakup wanny z hydromasażem to poważna inwestycja, która jednak się opłaca, ze względu na szeroki wachlarz zastosowań. Któż nie chciałby móc korzystać z domowego SPA?