Wykończenie podłóg

Wnętrze domu powinno sprzyjać odpoczynkowi, dawać ciepło domowego ogniska i być funkcjonalne oraz łatwe w utrzymaniu czystości. Większość z nas, budując swoje pierwsze lokum, nie zdaje sobie sprawy z wielu istotnych elementów, które wpływają na późniejszy komfort mieszkania w nim. Podstawowym błędem są białe ściany, które szybko tracą estetyczny wygląd i pilą nas do remontu. Często też ulegamy zapewnieniom producentów o właściwościach drewnianych podłóg i kładziemy je na ogrzewanie podłogowe, co zimą generuje dość wysokie koszty, a sama posadzka nie zawsze wytrzymuje suche powietrze i płynące ciepło, wypaczając się i rozsychając.

Problemy remontowe

Remont związany z malowaniem ścian nie jest przyjemny, ale też nie trwa zbyt długo. Radość przynoszą zmiany w wyglądzie wnętrz i sam proces ich projektowania. W przypadku źle dobranej podłogi koszt naprawy czy wymiany jest dużo większy i powoduje duży dyskomfort psychiczny, bo wymaga też dużej ilości czasu. Czasami lepiej jest pomyśleć o tym już w czasie wykończania domu i zamówić płytki ceramiczne, imitujące drewno. Tego typu rozwiązanie będzie tańsze w wykonaniu i da nam gwarancję ładnej i ciepłej zimą posadzki przez wiele lat.

Szukając ceramicznej podłogi drewnopodobnej warto zwrócić uwagę na płytki Nowa Gala oraz ich bogate wzornictwo. Kolekcja Stonewood zawiera osiem kolorów, z których można wykonać dowolny wzór podłogi. Nie bez znaczenia jest też rysunek drewna na powierzchni płytek. Pomieszczenie, w którym zostaną położone, będzie sprawiało ciepłego, wykończonego naturalnym drewnem, które jednak pod wpływem temperatury i wilgoci nie zmieni swojego kształtu i nie będzie niszczało.